soliariumo istorija
Uncategorized

Soliariumo istorija

Registracija procedūrai

Saulės šviesa visada vaidino ir vaidins didžiulį vaidmenį žmogaus gyvenime. Ji šildo kūnus. Saulės dėka žmonės įgauna įdegį. Deja, ne visi gali leisti sau degintis paplūdimyje, todėl sukurta įvairių alternatyvų, kaip soliariumas. Skaitykite toliau ir sužinokite soliariumo istoriją. Tiksliau, nuo ko viskas prasidėjo.

Įdegio kelias į mados olimpą ir Coco Chanel

Įdegis ne visada buvo madingas. Šis anksčiau netgi dažnai vengtinas išvaizdos bruožas savo populiarumo sulaukė tik XX amžiuje ir yra pageidautinas iki šiol. O viskas dėka pasikeitusių ​​socialinių ir moralinių normų.

Svarbu vaidmenį įdegio propagavimo istorijoje turėjo garsi prancūzų dizainerė Coco Chanel, kuri 1923 m. po kruizo Prancūzijos Rivjeroje nesidrovėdama įdegusio kūno pasirodė viešumoje. Tai sukėlė nemenką skandalą. Nors iš pradžių Coco Chanel pripažino, kad padarė klaidą, jog tinkamai neapsaugojo odos nuo saulės, vėliau pati pradėjo dar labiau populiarinti bronzinį įdegį.

Kitas svarbus įdegio populiarumo žingsnis buvo dizainerio Louiso Réardo suprojektuotas bikinis. Šio labai atviro rūbo pristatymas įvyko 1946 m. ir sukėlė tikrą diskusijų bangą. O viskas dėl to, kad iki tol nebuvo dar tokio maudymosi kostiumėlio, kuris atidengtų tiek daug kūno. Po to, kai bikiniai ir kiti atviresni maudymosi kostiumėliai išpopuliarėjo, kosmetikos kompanijos pradėjo gaminti produktus deginimuisi saulėje. Įdegis tapo madingas, todėl vis daugiau žmonių laiką leido paplūdimiuose, o kiti pradėjo kurti planus, kaip sukurti dirbtinę saulę.

Trumpai apie soliariumo išradimo pradžią

Proveržis deginimosi mados srityje įvyko, kai 70-aisiais vokiečių mokslininkas Jorg Wolff išrado specializuotą įrenginį, kuris turėjo apšviesti pacientus UV spinduliais, t. y. ultravioletiniais spinduliais. Įdomu tai, kad iš pradžių šis išradimas turėjo būti naudojamas ne deginimuisi, o terapiniais tikslais – siekiant užkirsti kelią įvairioms ligoms, atsirandančioms dėl vitamino D trūkumo. Šiais metais įdegis jau buvo be galo populiarus, todėl per trumpą laiką buvo sukurti nauji, tikrai modernesni įrenginiai bei atidaryti pirmieji soliariumai. Po kelerių metų soliariumas jau buvo naudojamas grožio salonuose, kur juo galėjo naudotis visi, norintys įgauti tamsesnę odos spalvą. 

Jorg Wolff savo išradimo patentą pardavė amerikiečiams ir nuo to laiko JAV tapo deginimosi pramonės lydere. 1980-aisiais ir 1990-aisiais išaugo deginimosi soliariume populiarumas, o XXI amžiaus pradžioje tapo įprasta naudoti soliariumui skirtą gražų įdegį padedančią išgauti kosmetiką, kurios dėka galima sustiprinti įdegio efektą ir pasirūpinti odos maitinimu ir būkle. 

Didžiausia apsilankymo soliariume nauda yra vitamino D šaltinis. Šis žmogaus organizmui svarbus elementas yra atsakingas už stiprius kaulus ir imuninės sistemos funkcionavimo gerinimą.

Soliariumo nauda imuninei sistemai

Visi žinome, kad saulė teigiamai veikia vitamino D gamybos procesus mūsų organizme. Šis vitaminas, kaip nuo seno žinome, daro teigiamą poveikį mūsų imuninei sistemai.

Soliariumo istorija

Mokslininkai jau seniai tyrinėjo vitamino D poveikį kalcio absorbcijai bei nustatė, kad jis padeda kovojant su įvairiomis ligomis, tačiau nesuprato, koks jis svarbus aktyvinant mūsų imuninę sistemą ir kovojant su gerai žinomomis infekcijomis. Visai neseniai mokslininkai iš Kopenhagos įrodė, kad vitaminas D yra būtinas norint palaikyti gerą žmogaus imuninę sistemą. Be to, limfocitų (žmogaus imuninių ląstelių) efektyvumas priklauso nuo vitamino D kiekio kraujyje.  

Terapinį UV spindulių vaidmenį atrado danų gydytojas Nilsas Finsenas. Šis jo atradimas neliko neįvertintas, Nilsas Finsenas už jį gavo Nobelio premiją. Jis žinojo, kad saulės šviesa naikina bakterijas, todėl sukūrė veiksmingą UV terapiją nuo odos ligų. Yra žinoma, kad 90% vitamino D žmogaus organizmas pagamina veikiamas UV spindulių. Svarbu prisiminti, kad kuo daugiau vitaminų organizme, tuo organizmas atsparesnis infekcijoms ir ligoms. Tačiau mėgautis tiek natūralios, tiek dirbtinės saulės spinduliais reikia atsakingai. Plačiau apie tai, kaip tai padaryti tinkamai rašėme straipsnyje: „Soliariumas Kaune: dešimt rekomendacijų“. Jeigu norite gauti daugiau informacijos apie soliariumo sveikatos saugos reikalavimus, siūlome peržvelgti informaciją, kuri pateikta čia

Svarbu! Ultravioletiniai spinduliai sausina odą, todėl žmonės, besinaudojantys soliariumu, turėtų ją stipriai drėkinti. Taip pat, UV spinduliai daro kenksmingą poveikį akims, tad procedūros metu rekomenduojame naudoti apsauginius akinius.

Apsilankymų soliariume privalumai

Bronzinis įdegis jau seniai įžengė į grožio kanoną, o gulimi ar stovimi soliariumai metai iš metų populiarėja. Kodėl jie tokie sėkmingi? Apsilankymas soliariume, nors ir nėra skirtas visiems, turi daug privalumų:

  • Gražaus ir ilgalaikio įdegio garantija bei odos paruošimas vasarai
  • Būdas gerai nusiteikti ir pakelti sau nuotaiką
  • Ranka pasiekiamas tolygus įdegis

Soliariumas Kaune, kodėl verta apsilankyti

Lieknėjimo namuose „Grakštuolė“ įsikūręs soliariumas yra ideali vieta tiems, kurie vertina patogumą. Čia Jūsų laukia gulimas ir stovimas soliariumas. Soliariumas leidžia degintis ištisus metus – net kai lauke blogas oras, o kelionė į šiltus kraštus dar tik Jūsų planuoklyje.

Užsiregistruoti procedūrai yra labai paprasta, tai galite padaryti vos kelių mygtukų paspaudimu arba paskambinę telefono numeriu +370 (677) 51513. Norėdami rezervuoti laiką procedūrai internetu, mūsų pagrindiniame puslapyje paspauskite skiltį REGISTRACIJA. Iš kategorijų sąrašo pasirinkite punktą Soliariumas ir įsigykite Jūs dominančią paslaugą, galite rinktis Jums tinkamą procedūros trukmę arba abonementą. 

Mūsų soliariumas yra erdvė poilsiui ir ramybei. Čia taip pat galite pasilepinti grožio, kirpyklos ir masažo procedūromis. Mes norime, kad kiekvienas mūsų svečias savo apsilankymo metu pailsėtų. Džiaugiamės matydami Jus mūsų soliariume ir tikimės, kad aplankysite mus daugybę kartų.

„Grakštuolės“ soliariumas dirba kiekvieną dieną nuo 6:30 iki 22:00 val. ir yra įsikūręs Ašigalio g. 57a, Kaune. Padovanuokite sau akimirką atsipalaiduoti ir gerai praleisti laiką.

Kviečiame Jūs apsilankyti mūsų jaukiame soliariume!

Kiti straipsniai