Masažo istorija
Straipsniai

Limfodrenažinio masažo istorija

Registracija procedūrai

Limfodrenažinio masažo istorija labai turininga ir įdomi. Viskas prasidėjo nuo vienos šeimos idėjos – daktaro Emilio Voderio ir jo žmonos Estridos, kurie 1936 metais Paryžiuje sukūrė ir pradėjo taikyti naują masažo techniką. Tai buvo niekur negirdėtas masažas skirtas gydyti padidėjusius limfmazgius. Be to, kitas limfinės sistemos ligas, ypač limfedemą.

Pirmieji limfodrenažiniai masažai buvo atliekami rankomis, tačiau šiais laikais yra inovatyvių aparatų / treniruoklių, kurie pagerino šių procedūrų efektyvumą. Žinoma, limfodrenažinis masažas rankomis yra pakankamai populiarus iki šiol. Tik, pavyzdžiui, Lietuvoje specialistų, kurie jį tinkamai atliktų yra labai mažai. Tad dažniau pasirenkama limfodrenažinį masažą atlikti su treniruokliu – apie kurį plačiau papasakosime šiame straipnyje.

Limfinės sistemos ir joje cirkuliuojančios limfos struktūra

Žmogaus organizme, be kraujotakos, yra ir kitos kraujagyslės. Tai yra limfinės kraujagyslės, kurių visuma vadinama limfine sistema.

Limfodrenažo (masažo) istoriją nesuklystume pradėję ir nuo tų laikų, kai buvo atrasta limfinė sistema. Ilgus šimtmečius medicina nesugebėjo atskirti limfinės sistemos dėl jos skaidrumo. Tačiau istoriniuose šaltiniuose minima, kad Senovės Graikijos gydytojai jau žinojo limfinės sistemos dalį, susijusią su žarnynu. Ji dėl didelio riebalų kiekio primena ant siūlo suvertus perlus.

1654 m. pirmąjį bei išsamų žmogaus kūno limfagyslių aprašymą publikavo danas Bartholinis savo veikale pavadinimu „Vasa Lymphatica“. Šis žmogus sukūrė ir patį „limfos“ terminą, kuris yra kilęs iš lotyniško žodžio „limpidus“ ir reiškia švarų, skaidrų vandenį. Claude Bernard, Alexis Carrel ir Cecil Drinker, tai kiti limfinės sistemos tyrėjai, kurie reikšmingai išplėtė mūsų žinias apie šią svarbią mūsų kūno sistemą.

Limfedemos priežastys ir simptomai

Limfedema paveikia audinius dėl limfos sąstovio, atsiranda esant limfagyslių pažeidimams (antrinės edemos) ar įgimtiems defektams (pirminės edemos). Dėl sutrikusios limfinės sistemos veiklos odoje ir poodiniame audinyje kaupiasi per daug skysčių, visgi limfinės sistemos sutrikimų simptomai yra pakankamai lengvai diagnozuojami. Dažniausiai pastebimi limfedemos simptomai:

 • labai stiprus ir nuolat besiplečiantis patinimas,
 • ataugos panašios į grūdelius, 
 • vietomis sukietėjusi oda,
 • odos išsipūtimai ir įlenkimai, 
 • sunkiai judinamos galūnės, 
 • sunkumo, apkrovos jausmas, 
 • kai kuriais atvejais netgi skausmas. 

Limfodrenažinis masažas rankomis

Straipsnio pradžioje užsiminėme apie pačio limfodrenažinio masažo kūrėjus. Papasakosime apie juos plačiau. Praėjusio amžiaus trisdešimtaisiais Prancūzijos Rivjeroje daktaras Emilis Voderis pradėjo gydyti pacientus, kenčiančius nuo lėtinio sinusito. Iš pradžių jis darė mažus sukamuosius judesius ant kaklo ir veido odos. Jo atradimams didelę įtaką darė dar studijų laikais aptikta anatomo Sappey (1885 m.) odos limfinių kraujagyslių raižinių kolekcija, kurią jis naudojo pirmųjų kursų metu. Metodo plėtojimo sėkmė ir efektyvūs rezultatai paskatino gydytoją 1936 m. pirmą kartą jo vardu pavadintą metodą pristatyti platesnei auditorijai (metodas vadinamas – dr. Voderio limfodrenažas rankomis).

Limfodrenažinis masažas yra lengva, odą tempianti procedūra, padedanti skatinti limfos skysčio judėjimą iš patinusių galūnių. Šio masažo nereikėtų painioti su tradiciniu masažu. Limfodrenažinio masažo metu visas dėmesys yra sutelktas į limfagysles. Terapija pirmiausia taikoma nepažeistoms vietoms, tokiu būdu leidžiant skysčiui pasišalinti iš labiausiai pažeistų sričių. Masažuojama lėtais judesiais limfos tekėjimo kryptimi.

1996 m. Voderio limfodrenažinio masažo techniką patobulino prancūzas dr. Bruno Chikly. Jau turėdamas žinių apie šio masažo naudą, jis sukūrė naujovišką limfodrenažo terapijos metodą (angl. Lymph Drainage Therapy), kuris apima pažangiausius mokslinius duomenis limfologijos srityje bei nepaprastai vertingą holistinį gydymo būdą. Šio būdo dėka patyręs terapeutas sugeba įvertinti paciento nusiskundimus ir aptikti pažeistas vietas taip vadinamajame limfinės sistemos žemėlapyje. Aptikus pažeistą vietą, masažas yra atliekamas švelniais, sukamaisiais judesiais ta pačia kryptimi, kuria teka limfa.

Limfodrenažinis masažas „Fitroll“ treniruokliu

Limfodrenažinio masažo atlikimo technikos vis tobulėjo, atsirado kitų alternatyvų, t.y. tokių kaip „Fitroll“ treniruoklis. Masažas, kuris atliekamas su „Fitroll“ treniruokliu stimuliuoja limfinės sistemos darbą, todėl padidėja organų deguonies ir maistinių medžiagų poreikis. Tuomet, kai limfinių kraujagyslių pajėgumas didėja, paspartinamas limfos apytakos greitis, kuo dėka palengvinamas toksinių ir nereikalingų medžiagų išsiskyrimas iš organizmo. Organizmo statybinės medžiagos kartu su vitaminais grįžta į kraują, o toksinai pašalinami iš organizmo su šlapimu. Po šio proceso, kai į riebalų ląsteles patenka maisto medžiagos, jos yra kur kas greičiau deginamos, vadinasi mažėja svoris.

Gili infraraudonųjų spindulių šiluma, kuria spinduliuoja „Fitroll“ treniruoklis, prasiskverbia į odą iki pat poodinio sluoksnio. Šie spinduliai suteikia papildomos naudos, nes:

 • suaktyvina kraujotaką ir medžiagų apykaitą,
 • išvalo toksinus bei kitas nereikalingas medžiagas,
 • sustiprina kūno apsaugą,
 • stiprina imuninę sistemą,
 • sušildo raumenis,
 • efektyviai kovoja su celiulitu.

Kodėl limfodrenažinis masažas su „Fitroll“ treniruokliu yra toks populiarus?

Pokyčiai pastebimi jau po pirmos limfodrenažinio masažo procedūros. Pagerėja nuotaika ir bendra savijauta. Tačiau tam, kad pasiektumėte geriausių rezultatų lieknėjimo namai „Grakštuolė“ rekomenduoja atlikti limfodrenažinio masažo procedūrų kursą. Po šio masažo grožio ir sveikatingumo studijos klientės įžvelgia aibę teigiamų pokyčių. Išryškėja kūno formos, ypač šlaunys ir sėdmenys. Sumažėja celiulito požymiai, oda tampa daug lygesnė. Limfodrenažinį masažą mūsų klientės renkasi, nes pastebimi pasikeitimai atsiranda ne tik išorėje, bet ir viduje. Pagerėja raumenų sistema, dėl kurios atsiranda didesnė ištvermė ir našumas. Žymiai suaktyvėja kraujotakos sistema ir vidaus organų veikimo procesai. O svarbiausia, kad limfodrenažinis masažas su „Fitroll“ treniruokliu yra lyg mankšta, kurios intensyvumą galite kontroliuoti.

Limfodrenažinio masažo su treniruokliu pozos

Limfodrenažinį masažą su treniruokliu galite atlikti visoms paveiktoms kūno sritims:

Limfodrenažinis kojų masažas – skirtas mažinti patinimą ir skausmą kojose. Procedūra atliekama priglaudžiant pažeistą kojų dalį prie besisukančio „Fitroll“ treniruoklio būgno. Pritaikomi judesiai limfinių kraujagyslių tekėjimo kryptimi.

Limfodrenažinis rankų masažas – tai yra visų rankos sričių masažas, būtent pažastų, peties, alkūnės sąnario, riešo, plaštakos ir pirštų limfodrenažinis masažas. Jo metu pašalinami toksinai, rankos forma įgauna pastebimo grakštumo.

Limfodrenažinis pilvo masažas – rekomenduojamas žmonėms, turintiems antsvorio ir norintiems atsikratyti celiulito. Šio masažo dėka galite pašalinti skausmingą riebalinį audinį. Šios srities masažas taip pat pasižymi valomosiomis savybėmis.

Ieškote jaukios studijos, kur galėtumėte pasimėgauti limfodrenažinio masažo privalumais?

Jūs galite apsilankyti ir išbandyti limfodrenažinį masažą mūsų lieknėjimo namuose „Grakštuolė“. Grožio ir sveikatingumo studija yra įsikūrusi Ašigalio g. 57A, Kaune. Čia Jūsų lauks ne tik jauki atmosfera, bet ir reikiamos procedūros. Studija dirba nuo 6:30 iki 22:00 val. – kiekvieną dieną! 

Susipažinti su limfodrežinio masažo procedūrų kainomis kviečiame ČIA arba skaitykite mūsų straipsnį: „Kiek kainuoja limfodrenažinis masažas?

Registracija

Užsiregistruoti kūną dailinančiam – limfodrenažiniam masažui galite užėję į mūsų REGISTRACIJOS formą. Šis procesas yra labai paprastas ir užtruks ne ilgiau kaip 3 minutes. Tereikia atlikti penkių žingsnių registraciją, tarp kurių pasirinksite Jums patogią datą ir laiką. 

Jeigu registracijos metu iškilo nesklandumų, siūlome perskaityti „Grakštuolės“ straipsnį, kaip sėkmingai užsiregistruoti masažui: „Kaip užsisakyti limfodrenažinį masažą neišėjus iš namų. Celiulito gydymas Kaune“. 

Tikimės, kad sužinojote daugiau apie limfodrenažinio masažo istoriją ir jo teikiamą naudą. Kviečiame išbandyti limfodrenažinį masažą ir pagerinti limfinės sistemos darbą bei atsikratyti nereikalingų kilogramų!

Neradote reikiamos informacijos straipsnyje? Skambinkite į lieknėjimo namus „Grakštuolė“ telefonu +370 (677) 51513 arba parašykite mums žinutę mūsų Facebook paskyroje. 

Kiti straipsniai