Lazerinis plaukų šalinimas
Uncategorized

Lazerinis plaukų šalinimas

Registracija procedūrai

Plaukų šalinimas lazeriu yra tikras lyderis kovojant už gražią ir tobulai lygią odą.  Bet norėdami pasiekti efektą, turėsite atlikti daugiau nei vieną, kitą procedūrą. Kodėl?  

Anatomija

Žiūrėdami į odą matote plaukelius. Žinokite, kad po oda gali būti 3 kartus daugiau gyvų folikulų nei plaukelių matomų paviršiuje?  Todėl matote tik dalį „augmenijos“.  Plaukai turi savo gyvavimo ciklą, tuo tarpu net šalia esantys plaukai nėra niekaip sinchronizuojami pagal augimo stadijas.  Pašalinus vieną matomą plaukelį, neturime jokios įtakos tam, kuris dabar „snaudžia“ arba greitai iškris.  Tokios mūsų anatomijos ypatybės neleidžia atsikratyti visų plaukų per konkretų laiką, nesvarbu, apie kokį plaukų šalinimo lazerio tipą kalbame.

Plaukų gyvavimo ciklas ir kaip jis veikia procedūros efektyvumą

Kodėl epiliuoti reikia ne kartą ir tinkamais intervalais?  Toks požiūris bei praktika pagrįsti ne bandymu priversti jus mokėti daugiau, o išskirtinai tik dėl nekintamų fiziologijos ypatybių.  Plaukai turi 3 augimo etapus (fazes):

Anagenas – šiuo laikotarpiu plaukai aktyviai auga ir kaupia melaniną ir tai geriausias laikas plaukų šalinimui lazeriu.  Specialiai į melaniną „reaguojantis“ lazeris veikia plauko folikulą, spindulys prasiskverbia giliai į svogūnėlį ir akimirksniu paverčiamas šilumos energija.  Veikiant aukštai temperatūrai, „suvokiamai“ tik melanino, folikulas sunaikinamas.  Taigi plaukų šalinimas lazeriu efektyviausias toje anageno fazėje, kai specialios melanocitų ląstelės pagamina pakankamą melanino kiekį.  Kitaip tariant, net ir anageno stadijoje ne visi plaukai visam laikui pašalinami per vieną seansą.

Katagenas yra pereinamasis etapas, laipsniškas augimo nutraukimas.  Plauko folikulo ląstelės nustoja dalytis, nesigamina melaninas.  Plaukai „užmiega ir lazeriu juos paveikti negalima. Ką daryti? Laukti.

Telogenas – „poilsio“ stadija, kai plaukai galutinai atsiskiria nuo „maitinimo“ ir ruošiasi slinkimui. Daryti nieko nereikia, jie jau mums nesvarbūs.

Mokslininkų teigimu, tik 30-40% kūno plaukų tam tikru metu yra anageno stadijoje.  Terapijos metu atsikratote tik augančių, subrendusių plaukelių, kuriuose yra pakankamai melanino, kad lazerio energija „užmuštų“ jų folikulą.  Tuo tobulu efektu  įsitikinsite po pirmosios ar antrosios terapijos, nes pradėję šalinimą buvote būtent su tos stadijos plaukais. Nesuklyskite ir nepagalvokite, kad jau laimėjote. Būtina daryti 4-6 savaičių pertrauką ir pradėti kartotines procedūras. Po tokio laikotarpio ant terapijos paveiktų zonų atsiras antroji plaukų augimo „banga“.  Tinkamai pritaikyta terapijų praktika padės atsikratyti nepageidaujamų plaukų maksimaliai efektyviai.

Kiek procedūrų reikės ir kokia yra efekto trukmė

Procedūra baigta, kada iškris plaukeliai?  Turite palaukti, folikulas yra paveiktas, bet vis tiek plaukas dar odoje.  Lygios odos savininke tapsite po 10-14 dienų. Jei kils būtinybė, lendančius plaukelius tiesiog pašalinkite skustuvu.  Norint visiškai atsikratyti nepageidaujamos augmenijos, reikės mažiausiai 6-8 seansų (viskas priklauso nuo jūsų odos tipo, kraujotakos ypatybių, anksčiau naudotų plaukų šalinimo būdų ir kitų individualių veiksnių, įpročių, naudojamų priemonių, vaistinių preparatų). Tikslesnis procedūrų skaičius-kiekvieno konkretaus kliento atveju, bet dažniausiai tai gali būti tarp 8-12.

Ar plaukų šalinimas lazeriu gali panaikinti plaukus visam laikui 

Procedūros mechanizmas sukurtas nugalėti svogūnėlį (nužudyti), todėl toje vietoje niekada neužaugs nauji plaukai.  Moksliniai faktai patvirtina: lazeriu galima pašalinti iki 95% visų plaukų.  Bet kaip su likusiais 5%?  Vėlgi anatomija: niekas jums neduos garantijos (su jokia procedūra), kad naujas folikulas neužsimegs (nepabus) ir neišdygs iš jo plaukas. Folikulo „veisėjai“ yra plaukų kamieninės ląstelės, o tai mes nekontroliuojame, bent jau kol kas.

Žinoma, visi norėtume atsikratyti plaukų vos per keletą vizitų, tačiau pagalvokite apie ateitį: po pirmųjų seansų plaukų bus apie 30%  mažiau, o po metų ar pusantrų galite juos pamiršti!  Na ne visai, bet tie 5 % jūsų tikrai nevargins, bet kada, esant būtinybei juos lengvai pasišalinsite lengvu peiliuko mostu, o jei jie taps vėl „stiprūs“ ir „badys“, vienas kitas papildomas vizitas per metus pas specialistą tik užtvirtins siekiamus tikslus. Ne taip jau ir ilgu ir kankinama, kai reikia išspręsti tokią didelę problemą! 

Nepamirškite, kad be viso to, jūs norėdami turėti tenkinantį rezultatą, privalote laikytis ir „epiliacinio laikotarpio dietos“:


Procedūros metu privalote turėti nepažeistą, nesudirgusią odą. Plaukeliai turi būti pašalinti skustuvu dieną prieš vizitą, o nuo praėjusios bet kokio tipo plaukelių šalinimo procedūros, turi būti praėję bent 4-ios savaitės;

Po procedūrų, bent 72 valandas privalote nesimaudyti karštose voniose, pirtyse, nesilankyti soliariumuose, nenaudoti tepamos ir ypatingai rūgštinės-aktyvios kosmetikos. Privalu naudoti apsaugines priemones nuo UV spindulių ir tuo pačiu visiškai vengti tiesioginių saulės spindulių;

Kad terapijos laikotarpis būtų optimalus ir veiksmingas, privalote suprasti, kad hormoninių vaistų naudojimas, kontraceptiniai vaistai, bei nurodymų, išvardintų aukščiau nesilaikymas, to tikrai negarantuos. Tai tik jūsų kontroliuojamos prevencijos, dėl to turite būti maksimaliai sau sąžiningi!

Kiti straipsniai